Salihli TV

Salihli Devlet Hastanesi'nde Hemşireler günü kutlandı

Salihli Devlet Hastanesi Başhemşiresi Neslihan Erdoğan rehberliğinde hastane yemekhanesinde Salihli Devlet Hastanesi hemşireleri ve hastane yönetimi bir araya gelerek bu anlamlı günü mesai sonrası birlikte kutladılar.

Salihli Devlet Hastanesi'nde Hemşireler günü kutlandı
16 Mayıs 2017, Salı
     Kutlamaya hastane başhekimi Uz.Dr.Gökhan Gürsoy, Başhekim Yard.Uz.Dr. Kadir  Harmancı, Hastane Müdürü Niyazi Cengiz, Başhemşire Neslihan Erdoğan yardımcısı Nuray Tamahkar ile hastanede görev yapan hemşireler katıldı.
     Başhekim Uz.Dr.Gökhan Gürsoy: “Sizlerle birlikte çalışmak çok güzel.Sizler biz hekimlerin sağ kolumuz en büyük yardımcılarımızsınız. Tüm hastalarımıza eşit mesafede aynı sıcaklık ve ilgiyle hizmet verdiğinizi biliyorum. Bir sıkıntı sorun olduğunda kapılarımız ardına kadar sizlere açık. Gününüzü kutluyorum” dedi.
     Başhemşire (Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü) Neslihan Erdoğan ise günün anlam ve önemini şöyle özetledi:“Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. 
     Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir. Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur. Art niyetli insanların düşüncesinin aksine hemşirelik mesleği onurlu,iffetli,şerefli ve Allah rızasının çok kazanıldığımeslektir.
     Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren bütün meslek mensuplarına teşekkürlerimi sunar, Salihli Devlet Hastanesinde görev yapan tüm meslektaşlarımın 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim.” dedi.
     Kutlama konuşmaları sonrası toplu halde ikramlar yenip birlikte fotoğraflar çekildi. 
         Toplantı öncesi Sağlıksen yönetimi poliklinik ve servisleri tek tek dolaşarak hemşireleri kutlayıp onlara birer kırmızı gül hediye ettiler. 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.