Salihli TV

Boylar 3 metreyi bulan dev yılanlar korkuttu

Kadir Şentürk adlı çiftçi bahçesinde fark ettiği biri yaklaşık 3 metre diğeri ise 1 buçuk metrelik yılanları görüntüledi. 3 metrelik yılanı fotoğraflayan, bir buçuk metrelik yılanı ise video kaydına alan çiftçi, yılanın saldırı anını da saniye saniye kaydetti.

 Boylar 3 metreyi bulan dev yılanlar korkuttu
11 Mayıs 2017, Perşembe

   Saruhanlı ilçesinde bir çiftçi, bahçesinde fark ettiği biri yaklaşık 3 metre diğeri ise 1 buçuk metrelik yılanları görüntüledi. 3 metrelik yılanı fotoğraflayan, bir buçuk metrelik yılanı ise video kaydına alan çiftçi, yılanın saldırı anını da saniye saniye kaydetti. 

 


   Saruhanlı'nın Gözlet Mahallesi'nde zeytincilik ile uğraşan 38 yaşındaki Kadir Şentürk, bahçesinde görüntülediği yılanın saldırısına uğradı. Geçtiğimiz hafta sonu ekimini yaptığı zeytin fidanlarına bakım yapmak üzere gittiği bahçesinde yılan gören Kadir Şentürk, büyük şaşkınlık yaşadı. Hemen telefonuyla fotoğraf çeken Şentürk, yaklaşık 3 metrelik olduğunu ifade ettiği yılanın bir süre sonra fidanın dalına çıktığını daha sonra ise inerek ortadan kaybolduğunu söyledi. Yaklaşık iki saat sonra bahçesinde yaklaşık bir buçuk metrelik başka bir yılanla daha karşılaştığını kaydeden Şentürk, yılanı cep telefonuyla kayda aldığı sırada kendisine saldırdığını belirtti. Şentürk, "Geçen hafta sonu zeytinliğimizde çalışma yaparken bir yılan gördüm. Uzun zamandan beri o büyüklükte bir yılan görmemiştim. O arada yılan otluk kısma doğru gitmeye çalıştı, önüne geçip engelledim. Biraz oyalandıktan sonra küçük zeytin dalına çıktı. Bu sırada fotoğraf çektim. Daha sonra yılana zarar vermeden bölgeden uzaklaştırdım. Ortalama 2 saat sonra videoya da çektiğim diğer yılanı gördüm. Onunla da biraz oyalandım. Kendisine küçük toprak parçaları attım. Kendisi benim varlığımdan rahatsız oluyordu. 'Tıss' şeklinde ses çıkarıyordu. O ara üzerime atladı. Videoda da bu görüntü var. Biraz izledikten sonra onu da kendi haline bıraktım" dedi.
Yılanların boyutları hakkında da konuşan Şentürk, "Ağaçta fotoğrafı çekilmiş olan yılanın ortalama boyu yaklaşık 3 metre kadardı. Diğer videosu çekilmiş olan yılanın ise tahminen boyu bir buçuk metre civarındaydı" ifadelerini kullandı. 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.