Salihli TV

Babalar sertifikalarını çocukların elinden aldı

Salihli Fen Blimleri Okullarında "Baba Destek Programı" (BADEP) kapsamında düzenlenen sertifika töreninde babalar sertifikalarını çocuklarının elinden aldı.

Babalar sertifikalarını çocukların elinden aldı
07 Mayıs 2017, Pazar
    Salihli Fen Blimleri Okullarında   AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) tarafından uygulanan ve babaya destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen “Baba Destek Programı” mezunu babalar sertifikalarını aldı.
 
   (AÇEV) işbirliğiyle düzenlenen Baba Destek Eğitimi Programı (BADEP); 10 hafta  uygulanırken, babaların da aile içinde çocuklarının gelişimine katkı konusunda farkındalık oluşturması ve onlara bu konuda bilgi vermesi amaçlandı.
 
    Aile içinde demokratik davranışların gelişmesini, babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirmesini, sağlıklı bir iletişim kurabilmesini, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmesini hedefleyen BADEP’e katılan babalar, sertifika töreninde de çocuklarıyla ve eşleriyle beraber katıldı.
 
     Bütün babaların bu eğitimden geçmesi gerektiğine inandığını dile getiren Salihli Fen Bilimleri Okulları Kampüs Müdürü Halil Tekin; “Çocuklar, en önemli dersleri minik kuştan değil, kendileri ile birlikte okuyan, kendileri ile konuşan, kendileri ile birlikte çalışan, onları dinleyen ve onlarla birlikte zaman geçiren sevgi dolu bir aileden öğrenirler. Hepimizin sevgi ile bir sorunu yok, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı seviyoruz. Bundan sonra programa katılan babaların çocukları ve eşleriyle aile içinde çok daha kaliteli zaman geçirecekleri, daha huzurlu ve mutlu olacaklar” dedi. 
 
   Salihli Fen Bilimleri Okulları Kampüs Müdürü  Halil Tekin, programa katılan babaları, onlara destek veren eşlerini teşekkür etti.
 
   Sertifikalarını çocuklarından alan babalar, Baba Destek Eğitimi Programı’nda öğrendiklerini mutlaka hayata uygulayarak aile içi mutluluğun ve öğrenci başarısının artacağına inandıklarını belirtti. Baba Destek Programı (BADEP) sertifika töreni, sertifika alacak olan kursiyer babalara çocukları tarafından sertifikalarının verilmesi, pasta kesilmesi ve çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.