Salihli TV

FETÖ'DEN ATILAN MEMUR EMLAKÇI OLUYOR

Salihli Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Meslek Derneği (SEMDER) yeni başkan Yıldırım Yılmaz korsan emlakçılara savaş açtıklarını söyleyerek "FETÖ terör Örgüt üyeliğinden dolayı memurluktan atılan öğretmenler şuan korsan olarak Salihli'de emlakçıllık yapıyor. FETÖ'den atılmış devlet ayıplamış. Bunu söylemenin ayıbı yok. Bunlar mobil emlakçılık yapıyorlar büro veya kayıt yok kahve köşelerinde ve evde yapıyorlar. Derneğe kayıt olmam diyorlar. Mecbur kayıt olacak. Bu derneğin çatısına herkes girecek. Dışarıda bir tek kayıtsız emlakçı kalmayacak. Şuan 103 üyemiz var. İnşallah daha artırarak daha güçlü olacağız" dedi.

FETÖ'DEN ATILAN MEMUR EMLAKÇI OLUYOR
07 Mayıs 2017, Pazar

Salihli Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Meslek Derneği (SEMDER) yeni başkan Yıldırım Yılmaz korsan emlakçılara savaş açtıklarını söyleyerek “FETÖ terör Örgüt üyeliğinden dolayı memurluktan atılan öğretmenler şuan korsan olarak Salihli’de emlakçıllık yapıyor. FETÖ’den atılmış devlet ayıplamış. Bunu söylemenin ayıbı yok. Bunlar mobil emlakçılık yapıyorlar büro veya kayıt yok kahve köşelerinde ve evde yapıyorlar. Derneğe kayıt olmam diyorlar. Mecbur kayıt olacak. Bu derneğin çatısına herkes girecek. Dışarıda bir tek kayıtsız emlakçı kalmayacak. Şuan 103 üyemiz var. İnşallah daha artırarak daha güçlü olacağız” dedi. 

     Salihli Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Meslek Derneği (SEMDER) Salihli Bizim Ev Sosyal tesislerinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda üyeler sorunlarını tartıştı ve çözüm yolları aradı.

  
     Toplantıda konuşan Salihli Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Meslek Derneği Başkanı Yıldırım Yılmaz sinevizyon eşliğinde göreve geldiği günden bugüne yapılan hizmetleri üyelere anlattı.
  
   FETÖ’den atılan Emlakçılık yapıyor
 
   Yılmaz “FETÖ terör Örgüt üyeliğinden dolayı memurluktan atılan öğretmenler şuan korsan olarak Salihli’de emlakçıllık yapıyor. FETÖ’den atılmış devlet ayıplamış. Bunu söylemenin ayıbı yok. Bunlar mobil emlakçılık yapıyorlar büro veya kayıt yok kahve köşelerinde ve evde yapıyorlar. Derneğe kayıt olmam diyorlar. Mecbur kayıt olacak. Bu derneğin çatısına herkes girecek. Dışarıda bir tek kayıtsız emlakçı kalmayacak. Şuan 103 üyemiz var. İnşallah daha artırarak daha güçlü olacağız.
 
Ayakçı emlakçılığı bitireceğiz
 
       Ayakçı emlakçıları telefonla bize bildirin ekmeğimizle oynanmasına izin vermeyin. Şikayet edin sizin adınız geçmeyecek. Biz dernek olarak hemen konunun takipçisi olacağız. Hemen vergi dairesine mobil ayakçı emlakçıları biz şikayet ediyoruz. Bazı arkadaşlar düşman ediniyorsunuz diyor. Evet düşman ediniyoruz. Çünkü biz yönetime gelirken ekmek paramıza sahip çıkacağız diye söz verdik. Bunun için göreve geldik. Göreve gelirken bu ayakçı emlakçılarla uğraşacağız sözü verdik. İnşallaha ta bitireceğiz. 
 
Salihli Esnaf Odası ne hizmet yapmış ?
 
      Salihli Esnaf Odasında 45 üyemiz var. Salihli Esnaf Odası bugüne kadar ne yapmış. Hiçbir şey yapmadı. Bizim yönetimin tapu müdürünü ziyareti sonrası Salihli Esnaf Odası Başkanı Murat Makasçı diyorki “Bende tapu müdürü ile sorunlarınızı görüşmeye gidecektim. Bayram değil seyran değil. Nereye gidiyorsun. Biz gittik. Şimdiye kadar neden gitmedin? Bugüne kadar  sabahtan akşama kadar koltuğunda oturup çayını içtin neden bir arayıp sormadın emlakçı esnafını. Şimdi bizim yönetim seçimi kazandı. Bu yönetim biraz sert güçlü geliyor tabi. Sonrasında Salihli Esnaf Odası başkanı Murat Makasçı diyorki ben Tapu müdürü ile görüşecektim. Ya sen gitsen Tapu müdürünün yanına seni 3’e böler 5’e katlar paket eder gönderir. Sen emlakçılığın “e” sini bilmiyorsun. Ne anlatcaksın ki Tapu Müdürüne. Konuyu biz anlatırız derdi biz biliyoruz, sorunu biz biliyoruz. Çünkü bizim mesleğimizin derdi olduğu içinde Esnaf odası da, Salihli Ticaret Odasında arkamızda duracak bundan sonra. Dediğim gibi biz bir olursak diri olursak yumruğu bir yere vurursak mesleğimizin sorunlarını çözebiliriz. Bunu alternatifi yok. Ekmek yiyoruz bu meslekten.
 
Bayanlar her ay altın günü yapıyor bizde emlakçılar günü yapacağız
 
  Seçim vaatlerimizden biri de her ay toplanıp istişare yapıp birlikteliği artırmaktı. Bunun için her ayın birinci cumartesi günü Piri Reis parkında saat 10:00- 12:00 arası toplanacağız. Bayanlar her ay altın günü yapıyor bizde emlakçılar günü yapacağız” dedi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.