Salihli TV

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden "Doğru Kelime,Doğru Türkçe" köşesi

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenler ve öğrencileri Türçe´yi korumak ve yaşatmak için "Doğru Kelime,Doğru Türkçe" köşesi açtı.

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden
03 Mayıs 2017, Çarşamba

Türkçeyi korumak ve yaşatmak için Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğretmenler ve öğrencileri  "Doğru yazalım, doğru okuyalım, Türkçemize sahip çıkalım" bir kelime köşesi hazırladılar.

Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden yapılan açıklamada; “Dil, toplumları millet haline getiren değerlerin başında gelir. Güzel dilimizi Türçe´yi korumak ve yaşatmak en önemli sorumluklarımızdandır. Biz öğretmenler de öğrencilerimize örnek olmak için dilimizi doğru kullanmalıyız. Günlük hayatta kurduğumuz cümlelerde yanlışlar yaparız ve bunun çoğunu fark etmeyiz. Bu sebeple doğru bilip yanlış kullandığımız kelimeleri fark etmek adına bir kelime köşesi hazırladık.  "Doğru yazalım, doğru okuyalım, Türkçemize sahip çıkalım"” denildi.

 

 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.