Salihli TV

"Türk milliyetçilerimizi rahmet, minnetle ve dua anıyorum"

3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla Salihli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mehmet Akın açıklamalarda bulundu.

03 Mayıs 2017, Çarşamba
    3 Mayıs’ın Türk gençliğinin mücadele azmi, milli varlığa ve değerlere sahip çıkma bilinci, Türk milliyetçiliğinin siyasi ve sosyal bir harekete dönüşümünün temellerinin atıldığı önemli bir gün olduğunu kaydeden Salihli MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bizler 3 Mayıs 1944 yani Türkçülük Günü’nün bu yıl 73. Yıl dönümünü anmaktayız. 3 Mayıs 1944 yılından itibaren anılmakta olan Türkçülük Günü Türk-İslam davasına gönül veren herkes için büyük önem taşımaktadır. 3 Mayıs’ta ortaya konan milli duyarlılık ve direniş, büyük Türk Milliyetçilerinin yeniden doğduğu, güçlü bir ilham kaynağı, önemli bir örneği teşkil etmektedir. 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin ve Türk milletinin varlık davası için çektikleri acının, elemin ve gözyaşının ifadesidir. Milletin değerlerine sahip çıkmak için büyük bir mücadele sergileyen Türk milliyetçileri, her zaman olduğu gibi şimdi de milletin geleceğine ve demokrasiye yönelik her türlü kirli oyunların ve saldırıların karşısındadır. Türk milliyetçileri, Türk milletinin birliğini, beraberliğini ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima da olmaya devam edecektir. Türk milliyetçileri şartlar ne olursa olsun ülke bütünlüğümüzün, birlik ve beraberliğimizin yanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel istikrarın da tek teminatıdır. 
   Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milliyetçilerinin daha iyi anlaşılmasını diliyor, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve büyük dava adamlarımızı,Türk milliyetçilerimizi rahmet, minnetle ve dua anıyorum.” dedi.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.