Salihli TV

FBK "MUN" etkinliğine gidecek

Fen Bilimleri Okulları Lise Öğrencileri Bileşmiş Milletler Konferansı'nın bir çeşit simülasyonu olan uluslararası MUN(Model United Nations) Konferansına katılmak üzere Samsun'a gidecek.

FBK
25 Nisan 2017, Salı
Bileşmiş Milletler Konferansı’nın bir çeşit simülasyonu olan uluslararası MUN(Model United Nations) Konferansı, her yıl farklı yaştan yüzlerce öğrenciyi bir araya getiriyor. Öğrencilerin her ülkenin temsilci delegesi olduğu konferansta dünya sorunları masaya yatırılıyor ve çözüm yolları aranıyor. Fen Bilimleri Okulları Lise Öğrencileri de  Samsun'da düzenlenecek olan 'MUN'etkinliğine katılacak. 
 
“Fen Bilimleri Okulları olarak Model United Nations konferansına katılacağız”
 
   Salihli Fen Bilimleri Okulları Kampüs Müdürü Halil Tekin,  “ Her delegenin bir ülkeyi temsil ettiği konferanslarda ana dil İngilizce tüm etkinliğin İngilizce olması nedeniyle öğrencilerin dil gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Fen Bilimleri Okulları olarak bizlerde lise öğrencilerimizi le birlikte Samsundaki konferansa karılacağız. MUN, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderilir.Öğrenciler için en güzel yanı ise; MUN konferanslarına dahil olarak edinilen sertifikalar kişinin CV dosyasında çok önemli bir yer tutmaktadır.” dedi. 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.