Salihli TV

"23 Nisan millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir"

CHP Salihli İlçe Başkan İsmet Kocabıyık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

22 Nisan 2017, Cumartesi
     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutlayacaklarını belirten CHP Salihli İlçe Başkan İsmet Kocabıyık açıklamasında; “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1920 'de açılarak bağımsızlığımızın milletimizin egemenliğinin, hukuka saygının, laik ve demokratik değerlerin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin  97.Açılış Yıldönümü heyecanını yaşıyoruz. Bağımsızlığa ,demokrasiye ve özgürlüğe olan inancımız ve önce millet ve memleket sevdamız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı halkımızla  birlikte coşkuyla kutlayacağız. Atatürk'ün İlke ve İnkılaplarını savunarak bağımsızlık demokrasi adalet çağdaşlık ve Laiklik bilinciyle yetiştireceğimiz çocuklarımız uygar dünyada hak ettiği konumu kazanmış bir toplum olarak tam bağımsız Türkiye'den asla ödün vermeyecektir. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini cumhuriyet çocuklarına emanet eden Atatürk diyor ki: “Türk çocuklarındaki kabiliyet her milletinkinden daha üstündür. Türk kabiliyet ve kudretinin tarihteki başarıları meydana çıktıkça, büsbütün Türk çocukları kendileri için lâzım gelen hamle kaynağını o tarihte bulabileceklerdir. Bu tarihten Türk çocukları bağımsızlık fikirlerini kazanacaklar, o büyük başarıları düşünecekler, harikalar yaratan adamları öğrenecekler, kendilerinin aynı kandan olduklarını düşünecekler ve bu kabiliyetle kimseye boyun eğmeyeceklerdir.”  Tek dileğimiz  savaşların olmadığı çocukların ölmediği, tecavüz ve çocuk istismarlarının yaşanmadığı barış huzur ve içeresinde bir ülkede hep birlikte yaşamaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar geleceğimizin umudu tüm çocuklarımıza barış sağlık mutluluk ve kardeşlik içeresinde yaşayabilecekleri   bir ülke diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.