Salihli TV

MHP'li Akçay, "Demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız"

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında "23 Nisan'ın ruhunda, devletin istikbalinde, milletin istiklalinde Türk milletinin "kayıtsız şartsız milli hâkimiyeti" yatmaktadır. Milli iradeyi hâkim kılacağız, demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız." dedi.

MHP'li Akçay,
22 Nisan 2017, Cumartesi
 
  Yazılı bir kutlama mesajı yayınlanan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97 nci yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisinde olduklarını belirtti. Bir yandan emperyalistlerin işgal, diğer yandan İstanbul Hükümeti’nin aleyhe yürüttüğü ve işgalcileri memnun etmek için sürdürdükleri tavizkar kampanyalarla Türklüğün öz vatanında söndürülmek istendiğine dikkat çeken Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Böyle bir ortamda memleketin dört bir yanından gelen vatan ve millet sevdalıları Ankara’ya gelerek bağımsızlık mücadelesini yürütmüşlerdir. Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan 97 yıl önce olan ülkenin dört bir yanından gelen kahramanların, milli mücadele komutanlarının dualarıyla açılmıştır.” dedi.
 
“23 Nisan, teslimiyetçi yönetimlere karşı milli bir duruşun simgesidir”
 
   Akçay; “23 Nisan 1920 tarihi, Türk milletinin var oluş mücadelesini kazanmasının ifadesi olarak tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan, Türk milletinin bağımsız, medeni, bir ve bütün olarak yaşama iradesidir. 23 Nisan, büyük Türk milletinin dağılma yerine kucaklaşmayı, farklılaşma yerine bütünleşmeyi, ayrılma yerine bütünleşmeyi tercih ettiği gündür. 23 Nisan, milli onurun dirilişi, teslimiyetçi yönetimlere karşı milli bir duruşun simgesidir. 23 Nisan’ın ruhunda, devletin istikbalinde, milletin istiklalinde Türk milletinin “kayıtsız şartsız milli hâkimiyeti” yatmaktadır.   Milli iradeyi memleketin dâhilinde hâkim kılmak birinci meclisin temel ülküsüydü. Bu ülküye yönelik son örneğini 15 Temmuz’da yaşadığımız, dâhili ve harici bedbahtlar tarafından yönlendirilen saldırılar yine milletin azim ve kararlılığıyla def edilmiştir. Milli iradeyi hâkim kılacağız, demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız. 
Bu düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; vatanımızın birliği, dirliği ve esenliği için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi gazi meclisin milletvekillerini rahmet ve minnetle anıyorum.Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”  
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.