Salihli TV

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum"

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu; "Ulusal iradenin simgesi, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun temel ifadesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97.yıldönümünü kutlarım." dedi.

22 Nisan 2017, Cumartesi
 Nurlu; “  Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri ve aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan, ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımıza armağan etmiştir. Atatürk’ün ilke ve devrimlerini savunarak, bağımsızlık, demokrasi, adalet, çağdaşlık ve laiklik bilinciyle yetiştireceğimiz çocuklarımız; uygar dünyada hak ettiği konumu kazanmış bir toplum olarak, tam bağımsız Türkiye’den asla ödün vermeyecektir. Unutmayalım ki; çağdaş Türkiye’nin temelleri 23 Nisan 1920’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu mecliste atılmıştır. Seçtiği Milletvekilleri aracılığı ile millet egemenliğini Meclisimiz temsil etmektedir. Hiçbir güç “halk iradesinin” üzerinde değildir. Bu anlayışla TBMM; parlamenter demokratik sistemin vazgeçilmez unsuru olarak kabul edilmiştir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi bağımsızdır, özgürdür ve egemenlik yetkisini milletimiz adına kullanmakla yükümlüdür. Bu yetki hiç kimseye devredilemez, bu yetki gasp edilemez.” dedi. 
    Fakat bugün egemenlik, milletten alınarak, bir kişiye verilmek istenmektedir ve bu amaçla yapılan halkoylamasına geçersiz oyların kabul edilmesiyle düşen gölge damga vurmuştur diyen Nurlu şöyle devam etti; “Ülkemizin ve sevgili çocuklarımızın geleceği için, adalet ve demokrasi mücadelemizin 23 Nisan 1920 ruhu ve kararlılığıyla devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Milletvekili olarak, görev yapmaktan her zaman onur duyduğum TBMM, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun temel ifadesidir. Bu nedenle hiçbir güç, millet iradesinin üzerinde değildir, Parlamenter demokratik sistem dışında yönetim anlayışı arayanlar, diktatörlük ve saltanat heveslileri umduklarını asla bulamayacaklardır. Dileğimiz, savaşların olmadığı, çocukların ölmediği, kaçak yurtlarda kız çocuklarının yanmadığı, tecavüz ve çocuk istismarlarının olmadığı, barış ve huzur içerisinde bir dünyada hep birlikte yaşamaktır.   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarına sağlık, mutluluk, barış, kardeşlik ve başarı diliyorum.” dedi. 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.