Salihli TV

Göz altı torbalarına dikkat!

Salihli Özel Can Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Güray Narbay; göz altı torbalarının genelde genetik nedenlerle ortaya çıktığını belirtti ve gözaltı torbalarına karşı uyardı.

Göz altı torbalarına dikkat!
21 Nisan 2017, Cuma
       Salihli Özel Can Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Güray Narbay Göz altı torbalarından hastaların dikişsiz bir şekilde kurtulabileceğini ifade etti.
 
       Göz altı torbalarının genelde genetik nedenlerle ortaya çıkan bir durum olduğunu belirten  Salihli Özel Can Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Güray Narbay; “Göz çevremiz yağ yastıkçıkları ile çevrilidir. Bazı durumlarda bu yağlar öne doğru yerleşir. Ve torbalanma oluşturur. Bu durum gözaltlarında istenmeyen torba durumlarına neden olur. Daha yaşlı ve üzgün görünüme neden olan bu durum bazen cilt fazlalığı ile birlikte olmaktadır. Bu şikayet ile başvuran hastamızda öncelikle durumu değerlendiririz. Cilt fazlalığı ve hastamızın yaşı, tedavi planında oldukça etkilidir. Genç hastalarımızda cilt ile bir sorun olmadığında internal yöntem ile dışarıdan kesi olmadan dikişsiz tedavi uygulanmaktayız. Bu tedavi ile hastalarımız dikişsiz bir şekilde göz altı torbalarından kurtulmaktadırlar” dedi.
 
Erkekleri delirten 12 güzellik hatası!
 
Daha ileri yaştaki hastalarda external tedavi yöntemi ile torbalardan kurtarırken cilt germe yüz germe tedavilerini de kombine olarak yapılabildiğini dile getiren Salihli Özel Can Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Güray Narbay “Kişiye göre estetik tasarım sayesinde kapak askı kasını da sağlamlaştırarak ileriye yönelik gözü koruma müdehaleleri de yapabilmekteyiz. Göz altı torba tedavileri çok özel tedavilerdir. Göz çevresi dokuları göz kasları, sinileri ve damarları tarafından karmaşık şekilde çevrilidir. Operasyon sırasında göze ve çevresine oldukça nazik davranılmalıdır. Estetik amaçlı yapılan bir tedavi görme gibi önemli bir fonksiyonu olan gözümüze asla zarar vermemelidir.” diye konuştu.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.