Salihli TV

"Bizim gözümüzde bu seçimin hiçbir meşruiyeti yoktur"

Cumhuriyet Halk Partisi Salihli Gençlik Kolları, 16 Nisan Referandum sonuçlarıyla ilgili olarak Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı'nda açıklama yaptı.

20 Nisan 2017, Perşembe

CHP Salihli Gençlik Kolları  tarafından Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen eyleme CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık ile kadın kolları ve partililer katıldı. 16 Nisan Referandum sonuçlarıyla ilgili olarak Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı'nda bir açıklama yapan CHP’liler  Bursa Nutku'nu dağıtarak, İzmir Marşını söyledi.

Gençlik Kolları adına basın açıklamasını okuyan Onur Tan “Bizim gözümüzde bu seçimin hiçbir meşruiyeti yoktur. Memleketin yarısından ‘Hayır’ diye kazandık. Biz kazandık” dedi.

16 Nisan Referandum sonuçlarının hiçbir meşruiyetinin olmadığını ifade eden Gençlik Kolları adına basın açıklamasını okuyan Onur Tan Tan “Bugün burada kentimizin kararı, gençliğin emeği için bir aradayız. Üç ay boyunca her karışına adım attığımız Salihli’de inanarak, cesaretle hayır’ı örgütledik ve 16 Nisan gecesi de memleketimize ve geleceğimize sahip çıktık. Kentimizden hayır kararının çıkması da bizim için bir sürpriz değil, bir emektir. Biz bu memlekete parçası olduğumuz Cumhuriyet’in kurduğu meclise, hepsinden öte yaşadıklarımıza ve yaşayacaklarımıza sahip çıktık. En başından beri sadece kendimize ve bu memleketin birikimine inandık. Kanmadık, aldanmadık, vazgeçmedik ve en önemlisi yanılmadık. Bugün ise bu emek, sahip çıktığımız geleceğimiz, oylarımız çalınmak isteniyor. Bizim nezdimiz de bu seçimin hiçbir meşruiyeti yoktur. Meşru olan bizim kararlılığımızdır, bizim kararımızdır. Meşru olan, Salihli’den, İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den, Artvin’den, Diyarbakır’dan, Mersin’den ve memleketin yarısından hep birlikte haykırdığımız Hayır’dır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.