Salihli TV

Özdağ; "Millet referandumda mesaj verdi"

16 Nisan'da gerçekleşen Anayasa değişikliğiyle ilgili halkoylaması ve bundan sonra yaşanacaklarla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, seçimlerde kazananın Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve demokrasi olduğunu belirterek kısa bir süre içerisinde uyum yasalarının çıkacağını ve 80 Milyon Türkiye'nin 2018'de yerel yönetim seçimleri için sandığa gidebileceğini ifade etti.

Özdağ;
20 Nisan 2017, Perşembe
    Seçmenin verdiği oylarla hem ‘Evet’ diyen hem de ‘Hayır’ diyen kesme bir mesaj verdiğini kaydeden Özdağ, “O yüzden öncelikle hem devletimiz için yaşayacağız, hem de hep birlikte kolektif aklı oluşturacağız. Siyasetçi öncelikle kolektif aklı oluşturmak için yola çıkmalı. Evet diyenler seçimi kazanmıştır, başarılı olmuşlardır ama biz evet diyenlerin arkasından da hemen bir nefesin hissedildiği de gerçektir” diye konuştu.
   Referandumun sona ermesiyle yeni uyum yasalarını çıkarmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bundan sonraki işleyecek süreçle ilgili açıklamada bulundu. Özdağ, “4 uyum yasasını çıkartacağız. Bunlar siyasi partiler yasası, seçim kanunu, yüksek seçim kurulu kanunu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi içtüzüğünün değişmesinden oluşuyor. Tabi tüm bu uyum yasalarının maddeleri var bunlarla ilgili çalışmalarımız olacak. Ardından da AK Parti tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan partimize davet edilecek ve üye olacak. Çünkü                gerçekleşen Referandum sonucunda            Evet oylarının yüzde 51.4 çıkmasıyla      Partili Cumhurbaşkanlığının önü açılmış oldu” dedi.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİ 2019’DA YAPILACAK
 
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hakimler, Savcılar Kuruluyla ilgili atamaların gerçekleştirileceğini kaydeden Özdağ, “Ardından da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partimizde ki tüm kongreler tamamlandığında yeniden Genel Başkanımız olacağını tahmin ediyorum. 2018 yılı Ekim veya Kasım ayında yerel yönetimler seçimi 5 ay önceye alınarak bir seçim sürecinin bizi beklediğini düşünüyorum. Çünkü 2019 yılının Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimine tahsis edileceğine inanıyorum. Böylelikle 2018’de yapılmasını beklediğim yerel yönetimler seçimi her parti için bir ayna görevi görerek herkesin Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için kendisini test etme imkanı bulacağını tahmin ediyorum. Türkiye bizim gözbebeğimiz, canımız, ciğerimiz. Son kalemiz. Bu nedenle alevi, sünni, Kürt, Türk demeden bu devlete, bu vatana sahip çıkmamız gerekiyor. Bunu yaparken de Yerli ve milli insanlara ihtiyacımız var” diye konuştu. 
 
CUMHURİYET’İ DEMOKRASİ İLETAÇLANDIRIYORUZ
 
   “Türkiye’de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü içselleştirmek için ne yapılması gerekiyorsa o yapılmalı, Yargı bağımsız ve tarafsız olmalıdır” diyen Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Yargı tarafsız ve bağımsız olmadığı toplumlarda devlet vatandaşını tehdit eder bir aygıta dönüşür. Bu nedenle tarafsız ve bağımsız bir yargıyı inşa etmeliyiz. Bizim rejimimiz Cumhuriyet’tir onu da demokrasi ile taçlandırıyoruz. Adalet, hukuk vazgeçilmezimiz, liyakat ve ehliyet ise olmazsa olmazımız olmalıdır. Devlet liyakat ve ehliyetle yönetilir. AK Parti olarak Türkiye’nin tamamını kucaklıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de bütün Türkiye’yi kucaklayan bir sistemin adı olacak. Kimse kendisini 2. Sınıf vatandaş olarak görmeyecek. Kimse kendisini bu memlekette ötekileştirilmiş hissetmeyecek. Siyasetçiler konuşmalarına, tutumlarına ve yaklaşımlarına dikkat etmelidirler. Bu nedenle Referandum sonucunda ister 51.4 evet alan kesim olsun ister 48.6 hayır alan kesim olsun alınan sonuç her iki tarafta millet tarafından verilen bir mesajdır. Hayır diyenler çalışırlarsa Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabilir. Evet diyenler ise çalışmazlarsa, millete kulak vermezlerse Cumhurbaşkanlığını kaybedebilir. Çalışmanın en güzel yolu hiçbir ayrım yapmadan insanlara hizmettir.” 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.