Salihli TV

SALİHLİ HAYATA DOĞRU OKULLARI AÇILIYOR

2013 yılında "önce eğitim" diyerek yola çıkan ve Salihli halkının bu konuda güvenini kazanan Salihli Helen Doron Anaokulu, anaokulunun devamı olan Salihli Hayata Doğru Okulları olarak 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçiyor.

SALİHLİ HAYATA DOĞRU OKULLARI AÇILIYOR
20 Nisan 2017, Perşembe

    2013 yılında “önce eğitim” diyerek yola çıkan ve Salihli halkının bu konuda güvenini kazanan Salihli Helen Doron Anaokulu, anaokulunun devamı olan Salihli Hayata Doğru Okulları olarak 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçiyor. 

  Salihli Helen Doron Anaokulu Kurucu Müdürü Müjgan Güvendik Uyar gazetmize Hayata Doğru Okulları ile şu bilgileri verdi: " Açıldığı günden bugüne; çocuklarımızı eğlence dolu bir öğrenmenin, oyunun ve keşfin ortasında tutan, 35 yıllık eğitimsel mükemmellik ve kanıtlanmış başarıya dayanan metodolojisi sayesinde hikayeler, şarkılar ve müzikleri ile İngilizceyi ana dili gibi öğreten ve uyguladığı müfredat ile alanında ayrı bir yere sahip olan okulumuz, artık anaokulunun devamı olan Salihli Hayata Doğru Okulları olarak da yoluna devam ediyor. 
  
  Uluslararası bir eğitim-öğretim kurumu olan Helen Doron ile olan işbirliğimiz şimdi de ulusal bir eğitim-öğretim kurumu olma yolunda ilerleyen ve Helen Doron Anaokulları’nın devamı olan Hayata Doğru Okulları ile sürüyor. 
 
  Okul  Vizyonumuz ;
 
Çevreye duyarlı, farklı kültürlere saygılı, akademik başarı ile hayat başarısı ‘EN’ olan çocuklar yetiştirebilmektir. Biz, her çocuğun bir ‘En’ alanı olduğuna inanıyoruz ve kendilerinin farkında olmalarını istiyoruz. Çocuklarda farkındalık yaratabilmenin oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. 
 
 Okul Misyonumuz ;
 
Çocukların kapasitelerini sonuna kadar geliştirebilmek, anadilini doğru kullanan, yabancı dilde yetkin, yetenek ve becerilerinin farkında, hayat boyu öğrenmeyi amaç edinen, pozitif düşünce gücü gelişmiş, sosyal sorumluluk sahibi, çevresine duyarlı, özgüvenli çocuklar yetiştirmektir" 
 
EĞİTİMDE POZİTİF PSİKOLOJİ YAKLAŞIMI
 
  Çocuklarımızın dışa dönük bir birey olma özelliğini geliştirmek, daha çok toplumsal faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak, hayatı daha sosyal ve aktif yaşatmak, yaşamdaki her şeyi deneyimlemelerine imkan sağlamak, yeni aktivite ve hobiler edindirmek, daha az olumsuz ve daha iyimser düşünmelerinde yol gösterici olmak, erdem, şükran, affetme, azim, başa çıkma gibi kavramları öğretmek ve uygulamak , öğrencilerimizi en az akademik eğitimleri kadar hayata doğru giden yolda hazır olmalarını sağlamak için okulumuzun eğitim felsefesi Pozitif Psikolojiye dayanır.
 
STEM EĞİTİMİ
 
  Stem eğitimi; fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitiminin temelini oluşturan 21. yüzyıl öğrenme becerilerini kapsayan bir eğitim modelidir.Düşünmeyi öğrenme, eleştirel düşünme, yaratıcılığı geliştirme, problem tanımlayabilme, akılcı ve etkili çözümler üretebilme ve bunu yaşama aktarabilme, merak duygusu uyandırma konularını işler. Etkinlikler, oldukça eğlenceli, deneylerle, kalıcı ve keyifli öğrenme, interaktif ortamlarda yapılır.
 
 
FARK YARATAN İNGİLİZCE EĞİTİMİMİZ
 
    Helen Doron, her yaş için hazırlanan programlarıyla 30 yıllık tecrübeye sahip küresel bir kurumdur. Dünya genelinde 2 milyon üzerinde öğrenci Helen Doron English sayesinde İngilizce konuşuyor.
   Helen Doron Erken İngilizce programları, dünyada anadili yeterliliğinde bebeklere, çocuklara ve İngilizce öğreten ilk ve en iyi yöntem olma özelliğini taşımaktadır. Çocukların öğrenme potansiyeline erişmelerini sağlayan, onları motive eden “olumlu pekiştirme” yöntemi çok büyük önem taşır. Bu yöntemi çocuklara doğru aktaracak öğretmenler ise yine Helen Doron eğitmenleri tarafından eğitilmektedir. Çocuklar, İngilizce dil eğitimini yoğun fakat eğlenceli bir program desteğiyle edinirler. İngilizce’nin arka planda sürekli tekrarlanması çocukların dili edinmeleri, konuşmaları ve yaşamaları için doğal bir süreçtir. Pedagojik temellere dayalı şarkılarımız, videolarımız ve aktivitelerimiz çocukların eğlenmesini ve daha çok öğrenmek istemesini sağlar.
 
HAYATA DOĞRU OKULLARINDA  İNGİLİZCE  ÖĞRETMENİ OLMAK
 
  Hayata Doğru Okullarında İngilizce öğretmenleri Helen Doron’un yurtdışından gelen kendi eğitimcileri tarafından eğitime alınırlar. Bu eğitimlerde öğretmenlere pedagojik temellere uygun, uygulama ve katılımın yoğun olduğu, performansa dayalı bir eğitim verilir. Eğitimler sonucunda, başarılı olan öğretmenlerimiz Helen Doron öğretmeni olarak görevlerine başlayabilirler. Helen Doron sertifikası, tüm Türkiye ve dünyadaki Helen Doron şubelerinde geçerlidir.
 
HAYATA DOĞRU OKULLARI’NDAKİ SOSYAL AKTİVİTELER
 
  Çocuklarımızı hayata hazırlamanın en etkili yolu sosyal aktivitelerdir. Hayata Doğru Okulları’nda yüzme, masa tenisi, drama, görsel sanatlar, hareket eğitimi, modern dans, satranç ve müzik faaliyetlerine oldukça önem verilecektir. Hayata Doğru Okulları, bu renkli eğitim sistemi ve uzman kadrosuyla çocuklarınızı Hayata Doğru hazırlamak üzere geliyor.” dedi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.