Salihli TV

Salihli'de kutlu doğum konferansı gerçekleştirildi

Salihli İlçe Müftülüğü 2017 yılı Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" temalı konferans düzenledi.

Salihli'de kutlu doğum konferansı gerçekleştirildi
19 Nisan 2017, Çarşamba
    Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temalı konferansa Salihli İlçe Müftüsü Nurullah Sadıç’ın yanı sıra çevre ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 14-20 Nisan tarihleri kutlu doğum haftası kutlamaları kapsamında gerçekleşen ve Haseki Eğitim Merkezi Emekli Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel tarafından  verilen konferansta güven kavramı üzerinde duruldu; insanların birbirine olan güvensizliğinin toplumda nasıl büyük bir sorun teşkil ettiğine dikkat çekildi. Belirli kesimlerce kasıtlı olarak din üzerinden oluşturulan güvensizlik konusu çeşitli etkinliklerde masaya yatırılan konferansta  İslam dininin güven ve huzur toplumunu inşa ettiğine dikkat çekildi.
   14-20 Nisan tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği kutlu doğum haftası etkinliklerinde “toplumun bütün kesimlerine ulaşılması” hedeflendiği belirtildi.
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.