Salihli TV

"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır"

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu; "Salihli yüzde 89,5 katılım oranı ile sandığına sahip çıkmış ve Hayır oyları % 64'e ulaşmıştır. Evet oyları yüzde 36'da kalmıştır. Manisa genelinde en yüksek hayır oyu çıkan iki ilçeden birisidir"dedi

18 Nisan 2017, Salı
    CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu; “Salihli yüzde 89,5 katılım oranı ile sandığına sahip çıkmış ve Hayır oyları % 64’e ulaşmıştır. Evet oyları yüzde 36’da kalmıştır. Manisa genelinde en yüksek hayır oyu çıkan iki ilçeden birisidir. Doğup büyüdüğüm, siyasete başladığım Salihli, her zaman olduğu gibi ülkemizin geleceğine demokrasiye ve özgürlüklere sahip çıkmış ve tek adam rejimine “Hayır” diyerek farkını göstermiştir. Her düşünceden, her inançtan, her kesimden hemşerilerim rejim değişikliğinin yaratacağı sorunların farkına varmış ve Hayır etrafında birleşmiştir.  Sadece CHP örgütleri değil, tehlikenin farkında olan herkes gece gündüz demeden Anayasa değişikliği maddelerinin neler getirdiğini, kapı kapı dolaşarak anlatmaya çalışmıştır. Her ne kadar matematiksel olarak şaibeli şekilde Evet çıkmış olsa da, toplumun her kesiminden, bir birine taban tabana zıt düşüncelerden insanlar ülkemizin ve milletin geleceği için bir araya gelme başarısını göstermiştir.  Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Söz konusu Vatansa Gerisi Teferruattır” sözünü bu süreçte kendilerine ilke edinmişler ve gereğini yapmışlardır. 16 Nisan günü katılımcı demokrasinin gereğini yerine getirerek sandığa giden tüm yurttaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. HAYIR kampanyaları boyunca bizlerle birlikte çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayan partilerin ilçe örgütlerine, kadın ve gençlik kollarına,  bizzat Salihli’ye kadar gelerek destek veren Milletvekillerimize ve bu onurlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan Salihli halkına teşekkür ederim.” dedi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.