Salihli TV

Kaya'dan başarılı sunum

Salihli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Ece Kaya uzun süredir tedavisini yaptığı bir hastanın tedavisindeki tüm gelişmeleri Antalya Belekte yapılan bir kongrede sundu. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Ece Kaya sunumu "20. Yıllık Türk Toraks Derneği kongresinde tartışmalı poster sunumu" olarak kabul edildi.

Kaya'dan başarılı sunum
18 Nisan 2017, Salı
      Bu konuda açıklama yapan Uzmanı Dr.Ece Kaya; “65 yaşındaki hasta göğüs polikliniğimizde görüldü. Akciğer tomografisinde; sağ akciğerde kitle lezyonu vardı. Bronkoskopi planladık. Bronkoskopide; sağ akciğerde tümör izlendi. Patolojik tanısı squamöz hücreli akciğer kanseri olarak raporlandi. Sol alt lop girişinde tomografi görüntülerinde seçilemeyen mukozal bir lezyon görüldü. Bu lezyon olabileceği tahmin edilemeyen bir görüntüydü ve bizim için tam bir sürpriz idi. Soldaki lezyon; küçük hücreli akciğer kanseri olarak raporlandı. Aynı hastanın sağ akciğerinde squamöz hücreli akciğer kanseri gelişirken, sol akciğerindeki lezyonda küçük hücreli akciğer kanseri tanısı almıştır. Tedavisine bu yönde devam edildi. Bu olguyu nadir görülen bir vaka olduğu için sunmayı uygun buldum. Sunumum: Antalya-Belek’te yapılan 20. Yıllık Türk Toraks Derneği kongresinde tartışmalı poster sunumu olarak kabul edildi. “dedi.
     Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi  Op.Dr.Gökhan Gürsoy: Salihli Devlet Hastanesi Göğüs Uzmanı arkadaşımız Dr.Ece Kaya’nın dikkatli ve titiz hekimliği sayesinde hastamıza doğru teşhis konup tedavisi yapılmış. Nadir görülen bu durumu Antalya belekte yapılan bir kongrede sunum yapan meslektaşımızın sunumu 120. Yıllık Türk Toraks Derneği kongresinde tartışmalı poster sunumu” olarak kabul edilmiş. Kendisini kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.