Salihli TV

MediGüneş Hastanesi'nden bir başarı daha

Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi'nin açılmasının ardından bir birinden önemli ameliyatlara imza atan Salihli MediGüneş Hastanesi yine başarılı bir ameliyata imza attı.

MediGüneş Hastanesi'nden bir başarı daha
17 Nisan 2017, Pazartesi
  Salihli MediGüneş Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinde bir başarılı ameliyata daha imza attı. Salihli MediGüneş Hastanesi Salihli’de aort damarı yırtılan  58 yaşındaki Sadrettin Aydın’ı  başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuşturdu.  Salihli MediGüneş Hastanesi  Uzm. Dr. İbrahim Susam’ın teşhisi ile  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. Şekip Çelik ve Op. Dr. Ahmet Özdemir tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Sadrettin Aydın taburcu oldu.
 
     Ameliyat hakkında bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Doktoru Op. Dr. Şekip Çelik, “Hastamız 58 yaşındaki Sadrettin Aydın ani bayılma ve göğüs ağrısı ile Salihli Devlet Hastanesine başvurmuş. Bayıldığı için beyninde bir tıkanıklık mı oldu diye nöroloji bölümüne göndermişler. Daha sonra hastanemize geldiğinde Ozan Sagut hocamız görüyor nöroloji uzmanımız ancak ciddi bir nörolojik bir vaka görmüyor ve kardiyolojik bir vaka mı var diye Uzm.Dr.İbrahim Susam hocamız inceliyor ve eko kardiyografi uyguluyor eko kardiyografide hemen hastamızın aort damarında yırtık olduğunu görüyor . Biz buna aort diseksiyonu diyoruz. Yani kalpten çıkan atar damar kendi içeresinde parçalanıyor tabi bu ölümcül bir hastalık aort diseksiyonu olan hastaların %80-85 i hastanelere ulaşamadan hayatını kaybediyor. Tabi MediGüneş Hastanesi  olarak hastamıza geniş imkanlarımız  içerisinde tomografi anjiyo yaptırdık ve damarın yırtıldığını gördük. Yani kalpten çıkan atar damar çıkışından itibaren bacak damarlarına kadar yırtılmış hemen 40-45 dakika içerisinde acil bir ameliyata aldık. Op. Dr. Ahmet Özdemir hocamızla beraber ameliyata girdiğimizde gördük ki damar  gerçekten paramparça idi bu damarı düzelmek için biz protez damar koyuyoruz. Tabi aort kapağı da değişti hastamızın. Ameliyatın tekniğinde ise hastamızı kısa süreli bir ölüme terk ediyoruz. 18 dereceye kadar soğutuyoruz hastayı kalp ve akciğer pompasında kapatıyoruz 40-45 dakika emniyetli bir süre var ve bu süreyi yapmak zorundayız. Bu hastamızda da bu sistemi uyguladık. 30-35 dakika uyguladık işlemimizi yapıktan sonra yavaş yavaş hastamızı ısıttık ve normal seviyeye getirdik. Tabi bu ameliyat 6 saat sürdü 6 saat sonunda başarılı bir operasyon ile hastamız sağlığına kavuştu ameliyat sonrası hastamız 3 gün yoğun bakımda kaldı.  Hastamız şuanda sağlığına kavuştu ve taburcu oldu” dedi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.