Salihli TV

Acılı babadan yardım feryadı

Mevsimlik tarım işçiliği yaparak geçimini sağlayan ve Ahmetli'de çadırda yaşayan 46 yaşındaki Selamet Çelik, beyninde tümör bulunan 12 yaşındaki kızı Elif Çelik için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Acılı babadan yardım feryadı
14 Nisan 2017, Cuma
   Selamet Çelik, "Ne yapacağımı bilemiyorum. Çok zor durumdayım. Eskiden güreşçiydim. Festivallerde yapılan güreşlere katılarak ekmek paramı kazanırdım. Güreşte bileğim kırıldığı için bir daha güreşemiyorum. Bu yüzden de çapa işi yaparak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Sosyal güvencem de yok. Kızımın ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat için de 15 bin Euro istiyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu parayı bulmak için böbreğimi de satmaya hazırım. Yeter ki kızım kurtulsun" dedi. 
    Ahmetli’de ikamet eden ve şu an mevsimlik tarım işçiliği yapan Selamet Çelik hayırseverlerden ve yetkililerden, yardım eli uzatmalarını bekliyor. Ameliyat zamanına kadar 46 iğne olması gereken Elif’in bu iğnelerden 29 yapıldı geriye 17 iğne kaldı ve bu iğnelerin yurt dışından geldiğini ve iğnenin fiyatının 470 Euro olduğunu, her ay bu iğnenin alınması gerektiğini söyledi.
   Ameliyat olması gereken, küçük kızı için hayırseverlerden kendilerine yardım eli 
uzatılmasını beklediklerini dile getirdi.
    İrtibat kurmak isteyen hayırsever vatandaşlar 0531 273 03 11 numaralı telefondan kendisine ulaşmasını istedi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.