Salihli TV

Özdağ, "Geleceğimiz için evet dememiz gerekiyor"

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Salihli'de Ak Parti İktidarı döneminde Eğitim,Sağlık,Ulaşım ve Tarım alanında Manisa ve İlçelerine yapılan yatırımları Partililer ve vatandaşlar ile paylaştı.Pazar günü yapılacak olan Cumhur Başkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasının önemini anlatan Özdağ,"Geleceğimiz için evet dememiz gerekiyor"dedi.

Özdağ,
14 Nisan 2017, Cuma
              
   Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Salihli’de Ak Parti İktidarı döneminde Eğitim,Sağlık,Ulaşım ve Tarım alanında Manisa ve İlçelerine yapılan yatırımları Partililer ve vatandaşlar ile paylaştı.Pazar günü yapılacak olan Cumhur Başkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasının önemini anlatan Özdağ,”Geleceğimiz için evet dememiz gerekiyor” dedi.     
                              
 “Ülkemizin ve Bölgemizin kalkınması üretimden geçiyor”
 
    Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 15 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde önemli projelerin hayata geçirildiğini belirterek,”Bugünlere ulaşmamız hiç de kolay olmadı. Bir yandan şeytan taşladık. Diğer taraftan projeleri hayata geçirdik.2002 yılı öncesini bir hatırlayın, İstikrarsız hükümetlerle, ekonomik iflaslarla, rekor işsizliklerle, yolsuzlukla anılan bir Türkiye vardı. Ve bugün gelinen noktayı gözlerinizin önüne getirin Şimdi kalkınan, üreten, güçlenen ve kendi gücüne güvenen bir Türkiye var. Ülkemizi bir uçtan bir uca otoyollar, köprüler, barajlar, santraller, hastaneler, hava alanları, hızlı trenler, okullar ve üniversitelerle donattık. Hizmetlerimiz ve eserlerimizle, hiç durmadan en ücra köyden büyükşehirlere kadar bütün ülkeyi kalkındırmaya ve kucaklamaya devam ediyoruz. Türkiye’yi bir Pazar Ülkesi olarak gören Batı Ülkeleri bundan rahatsız oldu. Sizlerin desteği ve dik duruşu sayesinde, önümüzdeki engelleri bir bir yıktık ve demokrasimizi geliştirdik. Artık egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu, en güzel yıllarımızı yaşamak için Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasında sandığa giderek tercihimizi “Evet “ten yana kullanmalıyız”dedi.
 
              “Salihli tüm yolların kesiştiği ilçe olacak”
 
    Salihli hükümetin aldığı kararlarla gelişime ve büyümeye hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. Salihli'nin konum itibariyle bu büyümeden nasiplenmesi kaçınılmaz bir gerçeği ortaya koyuyor. İşte bu çerçevede Salihli'de çoğu zaman konuşulan Ankara-İzmir otobanı şekillendi. Manisa Büyükşehir’in  Turgutlu, Ahmetli Salihli, Gölmarmara ve Kula ilçelerinden geçecek olan otoban güzergâhında çalışmalar başlatıldı.   Bu bölümde 10 kavşak, 25 kilometre bağlantı yolu, 11 adet hizmet tesisi ve 3 adet bakım alanı yer alacak. 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplamda 6 şerit olarak planlanan Ankara-İzmir Otoyol projesi geçtiği bölgelerin değerine değer katacak. İstanbul ve İzmir arasında ulaşımın süresi 3,5 saate düşürecek dev proje hız kesmeden devam ediyor. 
 
 
Otoban yol projesinin günlük maliyeti 1 Milyon 500 Bin TL”dedi.
 
 
 “ Yüksek Hızlı Tren Projesi ile Bölge ekonomisine de bir hareketlilik gelecek”
    Projenin yapımı için Yüksek Hızlı Tren geçişinde mevcut kamulaştırma alanları dikkate alınarak güzergâh tespiti yapıldığını belirten Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,” İzmir’i, Ankara’ya bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren projesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Proje tamamlandığında İzmir-Ankara arasında demiryolu ile seyahat süresi 14 saatten 3 saat 30 dakikaya düşecek. Demiryolu ile şehirlerarası seyahat süresinin kısalması nedeniyle vatandaşlarımız tercihini hızlı trenden yana kullanacaktır. Proje kapsamında Manisa, Salihli ve diğer bir İlçemizde duracak. Böylece bölge ekonomisine de bir hareketlilik gelecek ” dedi.
 
         “Bölgemizde Jeotermal enerji aracılığıyla elektrik üretiyoruz”        
 
    Türkiye’nin en zengin buharının Alaşehir’de çıktığını belirten Ak Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Eneri kaynaklarımız yetersiz. İran, Azerbaycan, Rusya ve Danimarka’dan Doğalgaz, Petrol alıyoruz. Kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirip enerji üretimine geçiyoruz. Türkiyecin enerji ihtiyacını karşılamak için Atatürk ve Keban Barajından sonra Üçüncü büyük Barajı Artvin’de kuruyoruz. Bu barajlarımızdan Hidroelektrik santralleri ile enerji üretimine geçerken Termik Santraller Rüzgâr 
 
ve jeotermal kaynaklarımızı da değerlendireceğiz. Bölgemizde elektrik üretimini sağlayan Termik Santral  bir diğer  kaynağımız ise Alaşehir’de bulunan jeotermaldir. Türkiye’nin en zengin buharı Alaşehir’de çıkıyor. 268 derece sıcaklığa sahip. Jeotermal enerji aracılığıyla elektrik üretiyoruz. Şu an 600 Megawatt’ı geçti. Çeşitli firmalar orada yatırım yapıyorlar. Aynı zamanda bu firmalardan biri olan Kolin yatırıma başladı. Kolin firması bu yatırımlarla bir yandan istihdam bir yandan katma değer sağlarken bir yandan da tasarruf yapmamızı sağlıyor. Kolin firmasının yaptığı bu yatırımlar neticesinde 300 Milyon Dolarlık daha az doğalgaz ithal edeceğiz. Kendi enerjimizi kendimiz üreterek bir yandan ısınacak, bir yandan dışa bağımlılığımızı azaltacak bir yandan da organize sanayilerimizde ki fabrikaların çarklarının daha rahat dönmesini ve de ucuz üretim yapmalarının önünü açacağız.”dedi.
 
Manisa ve İlçelerinde işsizlik oranı yüzde 5.Hedefimiz bu oranı yüzde 1’e indirmektir”
 
  Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Manisa ve İlçelerinde yer alan Organize Sanayi Bölgeleri ile bir sanayi şehri olduğunu belirterek,”Manisa Organize Sanayi Bölgesi doldu. Salihli Birinci Organize Sanayi Bölgesi doldu. İkinci Organize Sanayi Bölgesi yatırımcıları bekliyor. Doğal gaz problemi vardı onu da çözdük. Şu anda 3 Bin işçi çalışıyor. İkici Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçtiğinde çalışan işçi sayısı 6 bine ulaşacak. Manisa ve İlçelerinde işsizlik oranı yüzde 5.Hedefimiz bu oranı yüzde 1’e indirmektir”dedi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.