Salihli TV

Ağaç ve yeşil katili Zeki Kayda

Salihli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Caddesi'nde prestij cadde projesi kapsamında ağaç kesimi gerçekleştirdi. Belediye ekipleri motorlu testereler ile cadde üzerindeki tespih ve akça ağaçlarını keserken, çevredeki vatandaşlar da şaşkınlıkla izledi. Çarşı esnafı, ağaçların caddelerin süsü olduğunu belirterek kesilmesinden üzüntü duyduklarını ifade ettiler.

Ağaç ve yeşil katili Zeki Kayda
10 Nisan 2017, Pazartesi
Gazetemizi arayan Whatsapp hattından bize ulaşan Salihli halkı Salihli Belediyesi Başkanı
 Zeki Kayda'yı ağaç katili yeşil katili ilan etti.
 
ZEKİ KAYDA AĞAÇLARI  KESTİRİRKEN KİME SORDUN ?
 
    Salihli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yol genişletme bahanesi ile ağaç katliamı gerçekleştirdi. Salihli Belediyesi Başkanı Zeki Kayda’nın emiri ile Salihli Çınarlı caddesindeki yüzlerce 40 yıllık ağaçlar birer birer kesildi. 
 
 
 
 
 Allah Resûlü’nün “Kıyamet kopmaya başladığında birinizin elinde bir ağaç fidanı bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikmeye gücü yeterse hemen diksin” emri karşısında, değil ağaç dikmek, mevcut ağaçlarımızı da keserek Salihli ilçemizde kıyamet tablosu sahnelendi.
 
   Ağaç katliamı yaşanırken Salihli’de vatandaşlar kesime tepki gösterdi. Vatandaşlar “Ağaçlar insanların oksijen deposudur, bunları hangi gerekçeyle kestiler bilmiyoruz. Yazıktır, günahtır. Kime ne zararı var. Bunları yapanlara insanın bir şey söylemeye dili varmıyor. Daha da dikmek için gayret etmek gerekir. Bu resmen katliam, bu ağaçların kime ne zararı var. Dünyada ağaç için yolları değiştiriyorlar, biz kesiyoruz. Ağaç kesmek vicdansızlıktır. 
   
  TEK SEVDİKLERİ YEŞİL “DOLAR YEŞİLİ”
  
   Değil bir ağaç, “ormanlarımdan bir yaş dal kesenin kafasını keserim” diyen Fatih Sultan Mehmed Hân’ın hükmettiği toprakları “bâkir alan” görüp, iğfal etme yarışına giren ağaç katilleri, Allah’ın yeşiline düşman olup Amerikan dolarının yeşiline âşık olanlarla hesaplaşacağız mutlaka” ifadelerini kullandılar.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.