Salihli TV

Can Hastanesi bu sefer Kıbrıslı bebeğe umut oldu

Manisa ve Bölgesinin tercih edilen hastanelerinin başında gelen Özel Can Hastanesi bu sefer Kıbrıslı Kaya bebeğe umut oldu.

Can Hastanesi bu sefer Kıbrıslı bebeğe umut oldu
10 Nisan 2017, Pazartesi
      Kıbrıs Girneden Salihli’ye tatil için gelen Safiye- Murat Kaya çifti Salihli Özel Can Hastanesi’nde bebeklerine kavuştu.
 
    Salihli’de aniden fenalaşan anne Safiye Kaya Salihli’de başka bir hastaneye başvuru yaptı. Orada bir gün süreyle kaldıktan sonra Salihli’de ilk yenidoğan ünitesine sahip olan Özel Can Hastanesi’ne sevk edildi. Anne Safiye Kaya 28 haftalıkken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan gözetiminde 990 gr olarak bebeğini dünyaya getirdi.
 
   Salihli Can Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Kaya bebek hayata tutundu. Safiye -Murat Kaya çiftinin 28  haftalıkken dünyaya gelen bebekleri  90 gün boyunca Can Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Solunum sıkıntısı, yetersiz organ gelişimi, bağışıklık yetmezliği , kalp deliği ve bağırsak sorunu olan Kaya bebek, yaşam mücadelesini kazandı.   
     Can Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr Ufuk Eraslan; “Anne Safiye Kaya hastanemize sevkle geldiğinde yüksek tansiyon ve Eklampsi (Gebelik zehirlenmesi) nöbeti geçiriyordu. Önce annenin tansiyon ve değerlerini normale getirmek için tedavi uyguladık. Değerleri normale dönünce de sezeryane aldık. Sezaryan ile bebeğimizi sağ salim kucağımıza aldık. Yenidoğan Yoğun Bakım Uzman Doktoru Cem Altınsoy’a teslim ettik.
 
        Kaya bebeğin hayata tutunmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru Cem Altınsoy, “28 haftalıkken  dünyaya gelen bebek erken doğum nedeniyle solunum sıkıntısı, yetersiz organ gelişimi, bağışıklık yetmezliği, kalp deliği ve bağırsak sorunu sıkıntıları vardı.  90 gün boyunca hastanemiz personeli ile gece gündüz demeden tüm çabalarımız ile Kaya bebeği hayatta tutmayı başardık. Hastanemizde 25 yenidoğan yatağı ve 3 basamaklı bölgenin en güçlü yenidoğan servisine sahibiz. Safiye ve Murat Kaya çiftine ve  bebeğe hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.’’ dedi.
 
          Baba Murat Kaya; "Salihli sağlık yönünden çok şanslı bir ilçe. Biz bebeğimizle Can Hastanesi’nde hayata tutunduk.  Ümidimizi hiç yitirmedik. Mutluluğumuz tarif edilemez. Can Hastanesi yönetimine, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan’a ayrıca doktorumuz Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cem Altınsoy’a, tüm yenidoğan çalışanlarına  bizleri mutlu ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi. 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.