Salihli TV

Salihli'de ilk kapalı "KOLON KANSERİ" ameliyatı CAN HASTANESİ'nde

Manisa ve Bölgesinin başarılı hastanelerinden biri olan Özel Can Hastanesi yine Salihli'de bir ilki gerçekleştirdi.

Salihli'de ilk kapalı
02 Nisan 2017, Pazar
  Manisa ve Bölgesinin başarılı hastanelerinden biri olan Özel Can Hastanesi yine Salihli’de bir ilki gerçekleştirdi.
 
  Salihli Özel Can Hastanesi’nde bağırsak kolon kanseri teşhisi konulan 47 yaşındaki H. A., Salihli Can Hastanesi'nde geçirdiği laparoskopik (kapalı) ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.
 
     Kabızlık ve halsizlik şikayeti ile Salihli Özel Can Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Aydın Keskin’e başvuran 47 yaşındaki H. A.'ya yapılan tetkikleri sonrası bağırsak kolon kanseri teşhisi konuldu. Hastanın yaşını da dikate alan Dr. Keskin laparoskopik yani kapalı ameliyatla tümörlü bölgenin çıkarılmasına karar verdi.
  
   Yapılan operasyonla ilgili bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı  Dr. Aydın Keskin rutin kolorektal vakalarda bu tür kapalı ameliyatları gerçekleştirebildiklerini belirtti. 
 
  Dr. Keskin, H. A.'nın yapılan işlemle bağırsaklarındaki tümörün temizlendiğini hastalığın ilk evrede olmasının önemli olduğunu vurgulayarak, "Hastamız 47 yaşında ama şuan kendini yeni doğmuş gibi hissediyor" dedi.
 
   Dr. Keskin, bu tür kapalı rektum bağırsak kanseri ameliyatlarında yaşa bakmadıklarını operasyona uygunluk olduğu takdirde işlemin yapılabildiğinin altını çizdi. Dr. Keskin, kapalı ameliyatın açık ameliyata göre çok daha konforu olduğunu ifade ederek, bu hastanın açık ameliyat olması durumunda çok daha riskli bir süreç yaşayacağına değindi.
 
  H. A. ise kendisini çok iyi hissettiğini belirtirken operasyonu yapan doktorlara ve Can Hastanesi’ne teşekkür etti. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.