Salihli TV

Öğrenciler hastane bahçesine fidan dikti

Alaşehir'de Orman Haftası dolayısıyla öğrenci ve velileri, Alaşehir Devlet Hastanesinin bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdi.

Öğrenciler hastane bahçesine fidan dikti
23 Mart 2017, Perşembe

Alaşehir Devlet Hastanesi çevresinin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, başlatılan fidan dikimlerine öğrenciler de destek verdi. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Orhan Kırmalı, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Erkan Biber ve öğrenciler, Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde hastane bahçesine fidan dikti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, "Hastanemizden gelen talep doğrultusunda bugün Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerimiz, velilerimiz ile beraber ağaç dikimi yaptık. Burası bir orman gibi değil, her zaman uğranılabilecek bir yer. Dolayısıyla bugün buraya ağaç dikenler, gelecekte burada benim eserim var diyerek, buralara daha ilgili olacaktır" dedi. Hastanenin henüz yeni bir bina olduğunu ve bu yüzden çevre düzenlemesinin tam olarak yapamadıklarını ifade eden Başhekim Orhan Kırmalı, "Hastanemize sahip çıkılması ve her bireyin burada bir hatırası olmasını düşünerek, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaptık. Öğrencilerimiz buraya dikecekleri her ağaç için ileride 'bu ağacı ben dikmiştim, bu benim eserim' diyerek eserine, dolayısıyla hastaneye sahip çıkacaktır. Hastanemizde tedavi gören hastalarımızın psikolojik olarak rahatlaması, hasta yakınlarının beklerken rahatlıkla dinlenebilmelerini amaçlıyoruz" dedi.

Hastane bahçesine iğde, dut, incir, ıhlamur, zeytin, fıstık çamı ve ceviz gibi ağaçlar dikildi.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.