Salihli TV

GEBELİK OKULU BİR KEZ DAHA MEZUN VERDİ

Gebelik okulu 20 haftadan sonra gebelere 4 seanslık uygulmalı eğitim vererek gebeleri eğitiyorlar.

GEBELİK OKULU BİR KEZ DAHA MEZUN VERDİ
20 Mart 2017, Pazartesi

    Eğitimci ebe Güler Çınar ‘ın rehberliğinde eğitimlere katılan gebeler kurs bitiminde belgelerini almaya hak kazanıyorlar. Gebe okunla 20 haftalık gebeliğinin üzerinde olan gebeler başvurabiliyorlar. Ve bu konuda eğitimli ebe tarafından 4 seansta anne adaylarına

a)Doğum endişelerinin azaltılması, b)Doğum yöntemleri, c)Sağlıklı hamilelik geçirme, d) Hamilelikte beslenme, e)Bebek bakımı uygulamalı anlatılırken anne sütünün önemi de annelere anlatılıp bilgilendiriliyorlar. Emzirmenin önemi anlatılıyor anne adaylarına. 

Bu konuda görüştüğümüz hastane başhekimi Uz. Dr. Gökhan GÜRSOY: “Ama personelimiz ama hastanemizde gebelik takibi yapılan anne adaylarımız gebelik okulu derslerine katılıp kafalarındaki tüm sorulara birebir eğitimli ebemizle soru cevap şeklinde bilgi alabiliyorlar.

Anne adaylarımıza doğum yöntemleri, sağlıklı hamilelik nasıl olur ve nasıl beslenmek gerekirin yanı sıra, anne sütünün önemi ve emziren annelerin bebeği emzirmeleri ile annenin rahim ve meme kanserinden korunduğu, doğum sonrası kanamalarının azalması ve kolay kilo vermelerine yardımcı olduğu konularında anne adaylarımız bilgilendiriliyor.

Bu sezonki gebe okulumuzda eğitimci ebemiz Güler ÇINAR’ın verdiği eğitimi tamamlayan anne adayları Ebru YILMAZ, Özge Emine KANAT, Özlem KUZUCU ve Sümeyye  KAYA eğitimlerini tamamlayıp belgelerini aldılar.

Tüm anne adaylarının hastanemizdeki gebelik okuluna başvurarak ücretsiz verilen bu eğitimlere katılmalarını arzu ediyoruz.”dedi.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.