Salihli TV

Manisa Kart ile sürücülere kolaylık sağlanacak

Salihli'de de devam eden otopark sorunu Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilecek olan Manisa Kart ile sürücülere kolaylık sağlanacak.

Manisa Kart ile sürücülere kolaylık sağlanacak
20 Mart 2017, Pazartesi
  Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve belediyecilik hizmetlerinde kullanılmak üzere hayata geçirilen Manisa Kart, 560 araçlık tam otomasyonlu otopark’ın ardından Ertuğrul Dayıoğlu (Kültür Merkezi Altı) ve Yarhasanlar Camii Otoparkı’nda da kullanılmaya başlandı.
 
   İl genelinde uygulamaya geçen Manisa Kart, birçok alanda kullanılabiliyor. Vatandaşlar Manisa Kartı sadece ulaşım için değil aynı zamanda kapalı otoparklarda da kullanabiliyor. İlk olarak Türkiye’nin en büyük 560 araçlık Tam Otomasyonlu Otoparkında kullanılmaya başlanan Manisa Kart, artık Ertuğrul Dayıoğlu Yeraltı Otoparkı ve Yarhasanlar Otoparkında da kullanılmaya başlandı. MANULAŞ tarafından yapılan açıklamada, otoparklarda giriş-çıkışları hızlandırmak ve vatandaşlara zaman kazandırmak için ödemelerin Manisa Kart ile yapılabildiği belirtilirken, yakın zamanda il genelindeki tüm açık ve kapalı otoparklarda sistemin hayata geçirileceği ifade edildi. Sürücülerin adı geçen otoparklarda akıllı ödeme cihazlarına ve el terminallerine okutarak ödeme yapabilecekleri de belirtildi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.