Salihli TV

"MANİSA'YA 28 MİLYON 500 BİN TL'LİK ÖDENEK"

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanvekili Av.İsmail BİLEN Manisa'ya toplamda 40 derslik 2 lise ve 1 Halk Eğitim Merkezi ile 200 Öğrencilik Pansiyon daha kazandırılacağını açıkladı.

18 Mart 2017, Cumartesi
   Konuya ilişkin bilgi veren AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanvekili Av.İsmail Bilen, hükümet olarak Manisa’nın okul açığını kapatabilmek için bu yıl içinde yatırım bütçesinden Manisa’ya 28 milyon 500 bin TL’lik ödenek ayrıldığını bildirdi.
    Bilen: “Amacımız, öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim alabilmelerini sağlamak, il ve ilçelerimizdeki eğitim çıtasını daha da yükseltmektir. Güzel nesillerin yetişeceği okullarımızı bölgemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim nazarımızda kutsaldır. Bu anlayışla en fazla yatırımı gençlere ve eğitime yaptık, eğitimi her şeyin önünde tuttuk; bu tür hizmetlerimizi Manisa’lı hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu hizmetlerin kazandırılmasını sağlayan Hükümetimize, Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yatırım programına giren okullarımızın ilimize ve gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
YENİ NERELERE YAPILACAK
2017 yılı Yatırım Programına Alınan Okullar
· Ahmetli Anadolu Lisesi (16 Derslik)
·Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (16 Ek Derslik)
· Soma Ortaöğretim Pansiyonu (200 Öğrencilik Pansiyon)
· Köprübaşı Halk Eğitim Merkezi 
(8 Derslik)
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.