Salihli TV

Salihli'de Çanakkale şehitleri anıldı

Şehitlik Anıtı önünde 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102 . Yıldönümü nedeniyle Şehitler için tören düzenlendi.

Salihli'de Çanakkale şehitleri anıldı
18 Mart 2017, Cumartesi

Şehitlik önünde başlayan anma programı Kaymakamlığın, Garnizon Komutanlığı’nın, Belediye Başkanlığı’nın, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin , Muharip Gaziler derneğinin çelenk sunumu ile başladı.

Şehitlik Anıtı önünde 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü nedeniyle Şehitler için tören düzenlendi.  Şehitlik önünde başlayan anma programı Kaymakamlığın, Garnizon Komutanlığı’nın, Belediye Başkanlığı’nın, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin, Muharip Gaziler derneğinin çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunarak ardından top atışı gerçekleşti. Törene protokol tam kadro katılırken günün anlam ve önemi hakkında konuşmayı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Abdullah Varol yaptı.

 

Varol, "Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve vatan uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde, elbiseleri dahi çıkarılmadan bilinmeyen yerlerde, “kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan, ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde” yatan kahraman şehitlerimizi, ülkemizin esenliği, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için canlarını feda eden yüreği pek şehit asker ve polislerimizi, 15 Temmuz da Demokrasi için canını feda eden şehitlerimizi, çeşitli ülkelerde hain saldırılara maruz kalan Dış İşleri Bakanlığı şehitlerimizi, yurdumuzun en ücra köşesinde insanlarımızı aydınlatma yolunda cefakar ve fedakârca görev yaparken şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Vatan ve bayrak uğruna toprağa  düşen aziz şehitlerimiz! Sizleri bizden ayıran ecel, kalplerimizden asla ayıramayacaktır.  Kutsal emanetiniz olan Türk Vatanı ilelebet hür kalacaktır. Size minnettarız sizi unutmayacağız.” dedi.

   Şehitlik Anıtı önünde düzenlenen Çanakkale şehitlerinin anma töreni sonrası protokol üyeleri Asri Mezarlığına giderek şehit mezarlıklarını ziyaret etti. Ziyarette ise Kur-an okundu dualar edildi. Asri Mezarlık ziyaretinin ardından Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Şehit Mustafa Serin Anadolu Lisesinin düzenlediği program sahnelendi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.