Salihli TV

"Ne mutlu ki, bizler böyle kahraman bir ulusun evlatlarıyız"

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu; "Dönemin en güçlü ordularına sahip ülkelerin vatanımızı işgal etmelerine "HAYIR" diyerek insanüstü bir savunma ve mücadele ile kahraman askerimizin zafere ulaştığı Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünü ulusça kutlamanın kıvancı içerisindeyiz." dedi.

17 Mart 2017, Cuma
Nurlu; “Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan bir ulusun destanıdır, ulusal bağımsızlık ve var olma mücadelesinin başlangıcıdır.
    Çanakkale  savaşları, 1.Dünya savaşının kaderini ve seyrini değiştiren, Türk Ulusunun gücünü ve kararlılığını tüm Dünyaya bir kez daha gösteren ve tarihe “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”  sözünü yazdıran büyük bir  destandır.  Bu eşsiz zafer aynı zamanda büyük Türk Ulusuna Atatürk gibi dahi ve kahraman bir lider hediye etmiştir.  Çanakkale’de temeli atılan bağımsızlık ateşi; ulusal kurtuluş savaşının kazanılmasına ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına katkı sağlamış ve bu bağımsızlık meşalesi hala modern Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık olmaya devam etmektedir. Fakat, bugün komşularımızla ve diğer ülkelerle yüzyıllar öncesinden kurulan ilişkiler bir bir bozulmakta, iç siyaset malzemesi yapılmak için dost ülkelerle krizler çıkarılmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk “Ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe savaş bir cinayettir” sözüne rağmen askerlerimiz, Suriye’deki iç savaş bataklığına sokulmuş ve 50’den fazla askerimiz şehit olmuştur.
         Ulusumuz; siyasi iktidarın ulusal çıkarlarımızı hiçe sayan, kavga ve gerginlik üzerine kurulu politikalarına rağmen, şehit ve gazilerimizin emaneti olan yurdumuzu korumaktan, özgürlük ve bağımsızlığından asla ödün vermeyecektir. Büyük Önder Mustafa Kemal’in, şehit ve gazilerimizin mirası laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır. Ne mutlu ki, bizler böyle kahraman bir ulusun 
evlatlarıyız.
       Çanakkale Zaferinin 102. Yılında; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.