Salihli TV

Mevlütlü İlkokulu gezilerine devam ediyor

Geçen sene okul olarak birçok gezi düzenleyen Mevlütlü İlkokulu bu senede gezilerine kaldıkları yerden devam ediyor.

Mevlütlü İlkokulu gezilerine devam ediyor
17 Mart 2017, Cuma
    Geçen sene Ankara Anıtkabir gezisi yapan 2. ve  4. sınıf öğrencileri bu sene ilk gezilerini çocuk tiyatrosu, hayvan barınağı, eski meteoroloji istasyonu ve Kurşunlu Kaplıcaları'na yaptı.
     Öğrenciler ilk olarak Karşı Sanat Akademi'nin doğa ve çevre sevgisi, doğayı koruma konulu "Ağaçların Dansı" adlı çocuk oyunun izlediler ve  oyun sonunda dağıtılan çam fidanlarından aldılar.   Öğrenciler daha sonra Salihli Hayvan Barınağı'na gittiler  burada hayvanları seven öğrenciler  onlara mama verdiler ve hayvanların bakımı, korunması hakkında bilgi aldılar. Ayrıca görevli veteriner hekime mesleği hakkında sorular sorma şansı buldular.  Barınaktan sonra eski meteoroloji binasını gezen Mevlütlü İlkokulu öğrencileri hava durumunu ölçmede kullanılan araçları yakından inceleme fırsatı buldular.  Eski Meteoroloji istasyonu binası ve burada bulunan Salihli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.   Öğle yemeği için Kurşunlu Kaplıcaları'na geçen öğrenciler burada öğle yemeklerini yediler. Güzel havanın tadını kaplıca ve çevresinde gezerek değerlendiren öğrencilerin oldukça mutlu oldukları gözlendi. 
      Okulda öğrencilere öğretim verdiklerini belirten 4/A sınıfı öğretmeni Volkan KAZ, "Okul öğretimle beraber diğer bir işlevi de eğitimdir. En güzel eğitim öğrencilere sunulan farklı eğitim ortamlarıdır. Sadece sınıf ortamında eğitim verilmemelidir. Farklı ortam ve durumlarda verilen eğitim daha kalıcıdır. Kalıcı eğitimin en güzel yolu da geziler ve okul dışı yapılan farklı etkinliklerdir. Bir öğrenciye hayvan sevgisini hayvanları sevdirerek anlatabilirsiniz. Bir öğrenciyi tiyatro ve sinemaya götürmeden tiyatro ve sinemanın ne olduğunu anlatamazsınız. Çocukların doğada zaman geçirmesini sağlarsanız hepsi birer doğasever olur" dedi.  
       2/A sınıf öğretmeni Savaş Demir ise ;  “Öğrencilerin bir geziyi ömrü boyunca unutmadıklarını, hele dezavantajlı bölgedeki öğrencilerin gezileri çok sevdiğini, bu yüzden de dönem sonunda Çanakkale'ye gezi düzenlemeyi planlıyoruz”dedi.
 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.