Salihli TV

MUCİZE BEBEK CAN'DA HAYATA TUTUNDU

Manisa ve Bölgesinin tercih edilen hastanelerinin başında gelen Özel Can Hastanesi yine bir bebeğe umut oldu. Balıkesir'in Edremit İlçesinden riskli gebelik tehlikesiyle 112 ambulansla Salihli Özel Can Hastanesi'ne sevk edilen anne Kadriye Danacı 28 haftalıkken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çağlan Ertuğrul gözetiminde 980 gr olarak bebeğini dünyaya getirdi.

MUCİZE BEBEK CAN'DA HAYATA TUTUNDU
17 Mart 2017, Cuma
 Manisa ve Bölgesinin tercih edilen hastanelerinin başında gelen Özel Can Hastanesi yine bir bebeğe umut oldu. Balıkesir’in Edremit İlçesinden riskli gebelik tehlikesiyle 112 ambulansla Salihli Özel Can Hastanesi'ne sevk edilen anne Kadriye Danacı 28 haftalıkken  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çağlan Ertuğrul gözetiminde 980 gr olarak bebeğini dünyaya getirdi.
 
   Salihli Can Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Danacı bebek hayata tutundu. Kadriye ve Ali Danacı çiftinin 28  haftalıkken dünyaya gelen bebekleri 3 ay boyunca Can Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Solunum sıkıntısı, mikrobik durum ve bağırsak sorunu olan Danacı bebek, yaşam mücadelesini kazandı.  
 
     Danacı bebeğin hayata tutunmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Cem Altınsoy, “ 28 haftalıkken  dünyaya gelen bebek erken doğum nedeniyle solunum sıkıntısı, mikrobik durum ve bağırsak sorunu sıkıntıları vardı.  3 ay boyunca hastanemiz personeli ile gece gündüz demeden tüm çabalarımız ile Danacı bebeği hayatta tutmayı başardık. Hastanemizde 25 yenidoğan yatağı ve 3 basamaklı bölgenin en güçlü yenidoğan servisine sahibiz. Kadriye ve Ali Danacı çiftine ve  bebeğe hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.’’ dedi.
 
     Baba Ali Danacı; "Salihli sağlık yönünden çok şanslı bir ilçe ve böyle bir  hastane Balıkesir’de yok. Biz bebeğimizle Can Hastanesi’nde hayata tutunduk. Biz bebeğimizin hayatından hiç ümitli değildik. Bebeğimizin yaşama ihtimalinin çok düşük olduğunu  biliyordum. Ama ümidimi hiç yitirmedim. Mutluluğumuz tarif edilemez. Can Hastanesi yönetimine, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çağlan Ertuğrul’a ayrıca doktorumuz Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cem Altınsoy’a  bizleri mutlu ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.” dedi. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.