Salihli TV

Fen Bilimleri Pi Gününü kutladı

Salihli Fen Bilimleri Okulları her yılın 3. ayın 14. gününde kutlanan Dünya Pi Günü dolayısıyla okulda çeşitli etkinlikler düzenledi.

Fen Bilimleri Pi Gününü kutladı
15 Mart 2017, Çarşamba
        Her yıl Pi sayısına en yakın değer olan 3,14’ü anımsattığı için her yılın 3. ayın 14. gününde kutlanan Dünya Pi Sayısı Günü etkinlikleri kapsamında Salihli Fen Bilimleri Okulları okulde çeşitşi etkinlikler düzenledi. 1988 yılından beri her yıl 3'üncü ayın 14'üncü günü kutlanan Dünya Pi Günü nedeniyle Fen Bilimleri Okulları öğrencileri hazırladıkları çeşitli  tatlılarla Pi gününü kutladı. 
         Salihli Fen Bilimleri Okulları Kampüs Müdürü Halil Tekin, “ Pi sayısının meşhur yaklaşık değeri 3,14 olduğu için her yıl 3'üncü ayın 14'üncü günü 1988 yılından beri "DÜNYA Pİ GÜNÜ" olarak kutlanıyor. Matematikçiler için adeta bir bayram olan gün çeşitli yerlerde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bizde Salihli Fen Bilimleri Okulları olarak okulumuzda çeşitli etkinlikler ile  Dünya Pi Günü kutladık  emeği geçen öğrencilerimize velilerimize ve matematik zümremize teşekkür ediyorum.”dedi.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.