Salihli TV

Çankaya'dan "Evet" kahvaltısı

Ak Parti Salihli eski İlçe Başkanı iş adamı Alper Daniş Çankaya 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması nedeniyle kahvaltı verdi.

Çankaya'dan
11 Mart 2017, Cumartesi

Lidya Sardes Otel’de gerçekleşen kahvaltıda 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması ile ilgili neden  EVET denmeli konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Ak Parti Salihli eski İlçe Başkanı iş adamı Alper Daniş Çankaya, “Var olan sistemin Türkiye’nin hızlı hareket etmesini engelliyor. Bürokrasi Türkiye’nin   alınması gereken kararları gecikmesine denen oluyor inşallah 16 Nisanda gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylamasında EVET çıkarak bu değişecek. Bu sistem ile  Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü küs gitmişleridir. Süleyman Demirel ve Turgut Özal arasıdna gecen tartışmaları biliyorsunuz. Ahmet Necdet Sezer ile kendisinin bu göreve gelmesinde etkin bir rol olan Bülent Ecevit arasında gerçekleşen Anayasa kitapçığı sorununu herkes biliyor. Bu sistemin değişmesi ve başkanlık konusunda  Alparslan Türkeş, Turgut Özal, Necmettin Erbakan gibi önemli siyasiler başkanlık konusunda olumlu ifadeleri vardır.”dedi

 

 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.