Salihli TV

GÖREVİNİZİ YAPIN... GÖKKÖY ÇÖZÜM İSTİYOR

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salihli'nin tescilli kirazı ile meşhur Gökköy Mahallesinde 5 bin metre sıfırdan kanalizasyon hattı döşeme işini ihaleyle bir firmaya verdi ve firma 2016 Aralık ayı içinde işe başladı. Herşey güzel gidiyordu ki ihaleyi alan firma 40 gün önce yolları kazıp, delik deşik bırakıp işi gitti ve şuan yolları bozuk olan kiraz bahçeleri zarar gören Gökköy halkı bir an önce yarım kalan projenin tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

GÖREVİNİZİ YAPIN... GÖKKÖY ÇÖZÜM İSTİYOR
08 Mart 2017, Çarşamba
  GÖREVİNİZİ YAPIN !
 
  Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’ü, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Salihli Meclis Üyeleri Osman Vural’ı, Cevdet Zurnacı’yı, Zehra Tiryaki’yi, Beray Erim’i, Cem Yalvaç’ı, Cihan Sarı’yı ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASK) Genel Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz.
 
   Sizleri halk seçti halkı mağdur etmek için seçilmediniz hizmet etmek için seçildiniz Özel VIP arabalarla Manisa’ya getirilip götürülüyorsunuz ama burnunuzun dipindeki Gökköy’ün onlarca istek, şikayete rağmen görmezden geliyorsunuz. Gökköy yolları savaştan çıkmış gibi. Mahalle sakinleri büyük mağduriyet içinde. Bugün insanlar evlerine gidemiyor tek geçim kaynakları ihracat ürünü kiraz bahçeleri zarar görmüş halde. Bırakın artık siyasi laf canbazlıklarını o milletin vergisi ile alınan VIP araçlarla birde hep beraber Gökköy’e gidin bakalım bozulup, çukur bırakılan yollarında araba ile değil ayakkabılarınızla yürüyebilecek misiniz? Sizler neden seçildiniz lokma törenlerinde fotoğraf çekilip sosyal medyada yayınlayarak  beğeni toplamak  için mi ? yoksa halkın sorunlarını çözmek için mi? 
 
   Gidin Gökköy’de denetim yapın firma ne kadar zarar vermiş veya vermeye devam ediyor. Bizim vergilerimizle bu hizmetleri yapıyor ve bunun karşılığı maaş  alıyorsunuz. Şuan Manisa ve Salihli halkının parası Gökköy’de çar çur edilmiş vaziyette. Gökköy’de parasal açıdan yaklaşık 1 milyon TL’ye yakın çok büyük zarar var.  2 aya yakındır evlerin, bahçelerin su sorunu, çukur yollar ve çamurla mücadele eden Gökköy halkının sorununu biran önce çözün zarar verenler her kimse tazminini yapın bu paralarda daha tüyü bitmemiş yetim çocukların bile hakkı var. Bu sorunu kısa sürede çözün yoksa her gün bu sayfalardan sizleri yazmaya devam edeceğiz. Sorunu  tam olarak çözerseniz yine buradan teşekkür edeceğiz.  
 
 
GÖKKÖY ÇÖZÜM İSTİYOR
 
 
   Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salihli’nin tescilli kirazı ile meşhur Gökköy Mahallesinde 5 bin metre sıfırdan kanalizasyon hattı döşeme işini ihaleyle bir firmaya verdi ve firma  2016 Aralık ayı içinde işe başladı. Herşey güzel gidiyordu ki ihaleyi alan firma 40 gün önce yolları kazıp, delik deşik bırakıp işi gitti ve şuan yolları bozuk olan kiraz bahçeleri zarar gören Gökköy halkı bir an önce yarım kalan projenin tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.
  
  Konu hakkında gazetimeze konuşan Gökköy Mahalle muhtarı Arif Şenkal “ Gökköy halkı olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi  tarafından 5 km kanalizasyon yapılacak diye çok memnunduk. İhaleyi kazanan firma mahallemize geldi her konuda yardımcı olduk. Ocak ayında üstün körü 1km kanalizasyon döşenmeye başlandı. Bir sürü büz kırık dökük döşendi. Kazılan çukurlara büz konduktan sonra etrafına kırılmasın diye toprak yerine taşlar konup üstü kapatılıverdi. Denetim çok az oldu. Ayrıca  Mahalle kooperatifimizin ve bahçelerini sulayan mahalle halkının 1 km’ye yakın sulama boruları kepçelerle kırıldı, bozuldu. Bahçelerdeki zeytin ağaçları, kiraz ağaçları söküldü, Bahçe çitleri söküldü ve  kırıldı. Vatandaş kendi evine bahçesine giremez hale geldi. Daha sonra MASKİ’nin ihaleye verdiği firma yaklaşık 40 gün önce kiralık yazan kepçelerini mahalle meydanına park edip bir daha da gelmedi. Bu durumu Salihli Belediyesine ve Manisa Büyükşehir Belediyesine dilekçelerle bildirdik. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda Kırsal Kalkınma müdürlüğünün kepçelerini, kamyonlarını günlerce uğraşarak çukurları kapatmaya çalıştılar. Onlarda bu işleri düzeltmeye çalışmasalar durumumuz daha çok haraptı ve vahimdi. Yine de kendilerine teşekkür ediyorum. Ama mağduriyetimiz devam ediyor. Salihli’nin tescilli ihracat meyvesi 900 kirazı mahallemizde yetiştiriliyor. Şuan Kiraz bahçelerine göktaşı atlıyor daha sonra sulama, ilaçlama, gübreleme işlemleri var. Yollar o kadar bozuk ki vatandaş kiraz bahçesine traktörle bile gidemiyor. Bu nedenlerle Gökköy halkının mağduriyetinin biran önce giderilmesi istiyoruz. Çok mağdur durumdayız.”
 
 
    Eski Gökköy muhtarı Cavit Ur ise gazetemize şunları söyledi: “Bu bir milli servet. Bu yolları Gökköy olarak ellerimizle, tırnaklarımızla yapmıştık. Ama firma bir geldi yolları savaş alanına çevirdi. Yağmur yağdığında çamur içinde bizim çektiğimizi bir Allah bilir. Zarar çok büyük çiftçi perişan. Keşke MASKİ ve Belediye yetkilileri denetimi iyi yapsalardı. Gökköy olarak çok mağduruz” dedi.
 
 
  Gökköy mahalle sakini Fahri Şahin ise gazetemize şunları söyledi: “915 metre kare kiraz bahçem var. Şuan bahçemden kiraz ağaçlarının dalları kırılmış halde çitlerim yıkılmış halde. Bahçelerimde kamyonlarca taş yığını var. Şimdi sulama sezonu geliyor sulama borularımı kırdılar. Haşat etmişler yazık günah değil mi? Yolun kıyısında olur tamam derimde bahçelerin içine girip kepçelerle ağaçların dallarını kırmışlar. İnanın içim acıyor ben bunları çocuğum gibi yetiştirdim.  O kadar sinirliyim ki bahçelerimi satılığa çıkardım. Mağduriyetten satıyorum” dedi.
 
 
 
Salihli’ye bağlı Gökköy mahallesi sakinleri  Manisa Büyükşehir Belediyesinden mağduriyetlerinin biran önce çözülmesini istiyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.